Fundacja

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci istnieje dzięki hojności ludzi wielkiego serca – dzięki osobom prywatnym, firmom i instytucjom, którym nie jest obojętny los ciężko chorych dzieci.


Nasza Fundacja została założona 1 kwietnia 2008 roku.

 

Fundacja zapewnia pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, socjalną. Rodzice nie ponoszą kosztów związanych z opieką nad dzieckiem, a w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na pomoc Fundacji, na niezbędne wsparcie finansowe. Bardzo ważne jest dla nas to, aby służyć pomocą każdego dnia. Sprawy z pozoru dla nas proste dla rodzin naszych podopiecznych urastają do rangi niewykonalnych. Często odsyłani od urzędu do urzędu tracą poczucie, że coś można w ich życiu jeszcze zmienić, brakuje im siły. W swojej bezradności mogą liczyć na naszą pomoc. Pracownicy Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci starają się zmienić ich nastawienie do samych siebie i do drugiego człowieka. Najważniejszym naszym działaniem jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Jednak nie zapominamy również o wsparciu psychologicznym i duchowym.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma troskliwa opieka nad rodzeństwem i rodzicami umierającego dziecka. Staramy się sprawić, aby rodziny w tak trudnym dla nich momencie nie czuły się samotne, pozostawione same sobie. Robimy wszystko co w naszej mocy, jednak nasze możliwości są ograniczone. Tylko dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli działalność naszego Hospicjum utrzymać na odpowiednim poziomie.

Pod naszą opieką znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.